Franczyza – co to jest?


Franczyza to sposób na prywatny biznes pod słynnym logo. Korzystają z niej najogromniejsze globalne marki, warto zatem wiedzieć czym jest przedsiębiorstwo na licencji franczyzowej.
Własne przedsiębiorstwo, mimo że we franczyzie urzeczywistniany pod cudzym szyldem, jest to jedna z najlepszych dróg do dużych zysków.

windykacja

Autor: Sparkle Motion
Źródło: http://www.flickr.com
spotkanie biznesowe w siedzibie firmy

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie

Źródło: pixabay.com
I co najważniejsze ryzyko klapy we własnej dzielności gospodarczej będzie we franczyzie niewielkie. Gdy słyszymy zwrot sieć franczyzowa, przeważnie kojarzy nam się ono z barami prędkiej obsługi. Owe przedsiębiorstwa faktycznie działają na rynku jako ikony franczyzy, jednakże popularnych marek franczyzowych jest znacznie więcej. Kupując licencję franczyzową decydujemy się na poprowadzenie przedsiębiorstwa na swoje ryzyko, lecz pod szyldem franczyzodawcy. Słynna marka powinna w założeniu zagwarantować większą liczbę klientów i minimalizować istotnie ryzyko bankructwa.
Decydując się na kooperację na regule franczyzy obie strony parafują Umowę narzucającą im wzajemne obowiązki.

Jeśli stworzony tu artykuł pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link (https://waliduda.pl/), gdzie wyszukasz dużo wątków.

Podstawowym obowiązkiem franczyzodawcy jest użyczenie licencji na markę a także przekazywanie wiedzy o prowadzeniu danego biznesu w sposób ciągły poprzez cały okres trwania umowy, natomiast podstawowym obowiązkiem franczyzobiorcy będzie przestrzeganie wspólnych dla całej sieci reguł prowadzenia firmy oraz płacenie opłat franczyzowych.

Pieniążki te są wykorzystywane na rzecz całej sieci oraz służą wszystkim biorcom licencji – będą one przeznaczane między innymi na badania marketingowe, opracowywanie innowacyjnych produktów oraz kampanie promocyjne. Krótko mówiąc franczyzobiorca wykorzystuje w swojej działalności wiedzę i metody działania opracowane przez dawcę licencji.