Firmy szkoleniowe jako nowa branża na rynku – pieniądze i możliwości ich zdobycia.


Obecny rynek szkoleń bardzo silnie się rozbudowuje, w niedługim czasie może stać się jedną z wiodących gałęzi biznesu. Kursy obejmują różne dziedziny wiedzy i umiejętności od gotowania po skomplikowane analizy statystyczne, ważną jego częścią są też szkolenia z negocjowania oraz zarządzania projektami. Przeanalizujmy te ostatnie.

certyfikat

Autor: priceminister
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z rodzajów zarządzania projektami jest PRINCE2, czyli Projects In Controlled Environments, to metodyka zarządzania i kierowania projektami różnego typu i gabarytów. Można ją stosować zarówno w wielkich międzynarodowych korporacjach jak i w niewielkich firmach. Początkowo był to zbiór najbardziej skutecznych praktyk, czy tez procedur do zarządzania projektami informatycznymi (powstał w Wielkiej Brytanii, co interesujące prawa do niego posiada właśnie Korona Brytyjska), nieco później metodyka ta przeniosła się poza sferę IT. Sam PRINCE2 – świetny artykuł opublikowany został w 1996 i od od tego momentu jest stosowany i rozwijany w różnych krajach/ PRINCE2 umożliwia podział projektu na mniejsze i łatwiejsze do zarządzania partie. Obecnie jest stosowany coraz szerzej na rynku krajowym. Projekt opaty o PRINCE2 musi zawierać najmniej dwa etapy zarządcze: inicjowanie projektu i realizację projektu. Metodyka ta jest skupiony na biznesowych aspektach projektu, daje możliwość skutecznego zamknięcia projektu w określonym czasie. PRINCE2 zapewnia wysoki standard wypracowanych celów i daje możliwość zachowania kontroli nad ogółem projektu.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z czasopism. Gdy chciałbyś dowiedzieć się o interesujących przypadkach odwiedź nasze strony www.

Jest to jeden z lepszych standardów dla organizacji biznesu, niemniej jego wprowadzenie zajmuje dużo czasu, stąd potrzeba zatrudnienia człowieka, a najlepiej firmy, która przeszkoli członków zespołu w tematyce PRINCE2.

prince2

Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia są najczęściej prowadzone przez ludzi znakomicie zorientowane w temacie i skuteczne, jednak, jak i przy innego rodzaju współpracy biznesowej, należy sprawdzić referencje danego przedsiębiorstwa. Szkolenia z negocjacji są pod tym względem bardziej skomplikowane. Negocjacji może uczyć każdy, dlatego, trzeba zwrócić tu szczególną uwagę na wykształcenie, kompetencje rozwój kompetencji pracowników i doświadczenie osoby, która zachwala swoje usługi. Kursy z negocjacji najlepiej kupować u doświadczonych firm szkoleniowych specjalizujących się w tematyce biznesowej, najlepiej, by prowadzący nauczanie mieli doświadczenie w pracy z klientem korporacyjnym np. psychologowie biznesu. Przed podpisaniem umowy warto umówić się na wstępny pokaz szkolenia (np. na ), a przede wszystkim należy zaznajomić się z jego tematykę przed złożeniem podpisów. Co więcej należy wziąć udział w ćwiczeniach przeprowadzanych dla pracowników (nawet w roli egzaminatora), by sprawdzić poziom merytoryczny i poziom zaangażowania danego przedsiębiorstwa.

Rynek kursów będzie stale rósł, bo zawsze będą istnieć ludzie, którzy będą pragnęli się uczyć. Zawsze jednak pozostanie pytanie o umiejętności nauczycieli, dlatego warto zwrócić uwagę na coraz częściej zamieszczane rankingi firm.