Dużo ludzi chciałoby mieć pracę, która byłaby związana ze zwierzętami


Dużo osób marzy o pracy , która wiązałaby się z czworonogami. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ciężkie i sumienne jest to zadanie. Znaczna część swoją przygodę ze zwierzętamirozpoczyna już od najmłodszych lat. Częste wycieczki do ZOO, gdzie napotkać możemy nawet wyjątkowo egzotyczne gatunki czy chociażby do przytułków dla porzuconych zwierząt.

sklep zoologiczny
Często takie zaplanowane wyjścia na prośbę wychowawców łączą ze sobą podziwianie i wiedzę na ich temat a także pokazanie w jaki sposób sprawuje się opiekę nad nimi. O ile ta pierwsza rzecz jest urokliwa o tyle z drugą już są widoczne trudności. Aby zwierzę miało stosowne warunki do życia należy pamiętać, o dopełnianiu porcji żywności i wody, sprzątaniu klatek, wymianie siana czy legowiska.

Trzeba podkreślić, że jest to ciężka praca, ale która pomimo tego przynosi mnóstwo satysfakcji i radości. Jednak nie wszyscy mogliby sobie z nią poradzić. Porównywalnie jest w przytułkach dla zwierząt, a nawet znacznie ciężej.

Tutaj pracownicy powinni posiadać odporną psychikę, ponieważ codziennie stykają się oni z kalectwem tych zwierząt i namacalnymi śladami znęcania się nad nimi. Takie zajęcie może złamać nie jedną odporną osobę, dlatego przed podjęciem nieodwracalnej decyzji o chęci zdobycia pracy w omawianym miejscu, warto przez kilka tygodni spróbować swoich sil jako wolontariusz. To pozwoli ocenić czy jest to miejsce odpowiednie dla mnie.

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Aczkolwiek nie każda tego typu praca wiąże z takimi obowiązkami. Chcąc przebywać wśród zwierząt i poszerzać wiedze na ich temat, można pomyśleć o zatrudnieniu w sklepie zoologicznym, z dostępne są na każdym kroku. Jest to miejsce gdzie podziwiać możemy zwierzęta (Polecam hurtownia artykułów dla zwierząt maxy) niewielkich rozmiarów, na przykład żółtwie, chomiki, pająki, jaszczurki czy króliki. Ekspeedient ma obowiązek służyć radą w sprawach prawidłowej opieki nad pupilem, selekcji odpowiedniej karmy dla psa czy zwyczajnie dbać o czystość w akwariach i terrariach.

W ofercie można znaleźć mnóstwo elementów dla zwierząt, które mają za zadanie usprawnić życie im i ich posiadacza, są to na przykład: klatki domowe, kuwety, przysmaki i witaminy, filtry i pompki, legowiska dla psów (porównaj pod tym linkiem) czy szelki dla zwierząt. Warto podkreślić, że praca w takich sklepach specjalistycznych nie jest bardzo trudna, dlatego należy rozważyć czy może właśnie takie zajęcie nie okaże się bardziej atrakcyjne dla osób, które swoje zatrudnienie chciałyby połączyć z zamiłowaniem do zwierząt.