Do której osoby należałoby posiadać zapamiętany numer telefonu wtedy, gdy się na czymś nie znamy ?


Możliwe, że w swym portfelu mamy, oprócz fotografii bliskich czy też oczywiście pieniędzy, jakiekolwiek wizytówki do ludzi, do których uznaliśmy, że numer telefonu by nam się mógł przydać.

Często są to przedstawiciele zawodów, w których my, czy też to z powodu braku czasu, czy to braku umiejętności, nie czujemy się najlepiej.
To normalne, że nie można być mistrzem we wszystkim. Z tego też powodu przy różnych okazjach zabieramy takie małe kartoniki. W praktyce może to zostać dowolna wizytówka informatyk, hydraulik, elektryk czy też krawiec – hipotetycznie każdy z nich może nam kiedyś przy jakiejś okazji dopomóc. Czasami takich wizytówek zbierze się tak dużo, że kupujemy odrębny wizytownik, zatem mały segregator ze specjalnymi foliowymi kartkami, w które wkładamy wszystkie wizytówki. Wymiary takiego wizytownika to ok. 100×60 mm tak, aby pomieściły się w nim wizytówki, które mają swoje standardowe wymiary. Zazwyczaj jest to 90x50mm, lecz spotyka się także 85×50 albo inne, również o kształcie odmiennym niż prostokąt. Jeśli ktokolwiek zamówił wizytówkę o mniej stereotypowych rozmiarach prawdopodobnie znaczy to, że chciał się trochę odróżnić w gąszczu pozostałych małych kartoników.
wizytówka informatyk

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie taką wizytówkę można zlecić nawet w internecie.

Różnego typu firmy (agencje marketingowe czy drukarnie) tworzą tam specjalne aplikacje, dzięki którym można by w łatwy i prędki sposób dobrać rodzaj zamawianej wizytówki, jej format, druk czy też pożądaną ilość. Kiedy złożymy zamówienie, wystarczyłoby je opłacić i zaczekać parę dni na jego zrealizowanie.