Do czego może nam się przydać znajomość języka angielskiego? Parę faktów


Kiedy niekiedy można usłyszeć w telewizji czy przeczytać w dziennikach, że język angielski jest językiem ponadnarodowym. Jednak gdzie na świecie możemy porozumieć się po angielsku bez większych problemów?

Język angielski jest językiem urzędowym (czy też około 90 procent populacji używa go) w: Anglii, Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, w Irlandii Północnej, Kanadzie, Australii, Filipinach, Jamajce, Nowej Zelandii, oraz w kilku pomniejszych państwach. W powyższych państwach bez żadnego kłopotu porozumiemy się w języku angielskim, bowiem język angielski jest w nich językiem oficjalnym czy jest stosowany przez większość społeczeństwa.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc wygląda sprawa w Europie? Nie raz wydarzy się, że będziemy pragnęli dokądś wybrać się (przykładowo na urlop). Sprawdźmy w których krajach bez trudności porozumiemy się po angielsku (wielkość procentowa oznacza procent populacji w wiadomym państwie, która zna język angielski w stopniu dobrym). Sprawdzimy też na jakim położeniu jest Polska.

Powiązany artykuł: tych krajach bez najmniejszych problemów porozumiemy się po angielsku: Norwegia 90%, w Szwecji to 89%, angielski – klikaj – na Malcie 88%, w Holandii to 87%, w Danii 86%. Jak widać, angielski w Anglii tak, jednak w kilku innych miejscach na globie także okaże się niezbytecznym.

Znajomość języków przydaje się w życiu dużo częściej aniżeli nam się może wydawać. Najbardziej praktycznym jest angielski. Znajomośćangielski (pozostałe informację dostępne będą tu)zyka przydaje się nie tylko w szczególnych wypadkach, ale również na co dzień. Na ulicy dziś w każdym mieście w naszym kraju pełno jest cudzoziemców. Co jeśli któryś z nich spyta nas o coś? Niekiedy to my wybieramy się na zagraniczną wycieczkę. W takim przypadku my sami powinniśmy odnaleźć się w obcym miejscu, jednak – o ile nie znamy chociaż fundamentów komunikacji języka angielskiego – nie zapytamy o drogę.

Zobacz również:

W obecnych czasach większość krajów globu jest wykształcona, natomiast angielski jest tak uniwersalny, że sprawdza się w wielu państwach (spójrz powyżej). Za każdym razem znajdzie się ktoś, kto chociażby trochę mówi po angielsku. W poszukiwaniu pracy także nieodzowny jest język angielski. W obecnych czasach w mało którym ogłoszeniu nie jest żądana choćby podstawowa znajomość angielskiego. Nawet ekspedient w sklepie powinien umieć angielski. Zawsze może trafić się konsument z obcego państwa.