Czy warto starać się o zwrot podatku w związku z pracą za granicą? Jakie dokument jest potrzebny, by mieć możliwość zwrotu podatku z Holandii


Wybierając za granicę do pracy dobrze jest pamiętać, aby po powrocie rozliczyć podatek. Możemy w ten sposób dostać całkiem niezłą gotówkę, jaka będzie bonusem do już zarobionych pieniędzy.

O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, gdyż często przeliczając na nasze pieniądze mamy spory zastrzyk pieniędzy.

Podobnie ekscytujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem (www.inito.pl/ksiegowosc-amazon/), który jest tu.

Jednak musimy wiedzieć, że jeśli chcemy starać się o zwrot zapłaconego podatku, to trzeba na początku rozliczyć się rodzimym urzędem. Kiedy chcemy mieć zwrot podatku z Holandii potrzebny jest Jaaropgaaf – konieczny zwrot podatku z Holandii. To holenderska karta podatkowa, na której są informacje dotyczące uzyskanych dochodów za wcześniejszy rok. Taki dokument powinien wydać pracodawca, u jakiego byliśmy zatrudnieni. Jeżeli natomiast podjęliśmy pracę w kilku miejscach, to powinniśmy uzyskać Jaaropgaaf od każdego pracodawcy osobno.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Jeżeli przerażają nas wszystkie te formalności, brak nam znajomości języka oraz średnio mamy pojęcie w jaki sposób się za coś takiego zabrać, to nie musimy się obawiać. W naszym kraju działa dużo firm, które takie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy w ten sposób zdaje się być znacznie łatwiejszy. Idziemy do takiego biura (InOffice – biura do wynajęcia warszawa) z odpowiednimi dokumentami. Już na miejscu trzeba wypełnić także dodatkowe dokumenty, gdzie podajemy wszelki potrzebne dane.

Podpisujemy konieczne oświadczenia jak również upoważnienia, a tego typu firma już wszystkim zajmuje się za nas. Po jakimś czasie otrzymujemy gotówkę na konto i sprawa załatwiona. Musimy jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, by zbytnio nie przepłacić.