Czy warto inwestować przez fundusze inwestycyjne?


Część osób decyduje się na inwestowanie w fundusze, jakie są obarczone większym niebezpieczeństwem straty kapITału niż odkładanie na lokatach, ale dają także szanse na wyższe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko inwestycji w fundusz możemy zminimalizować między innymi ustalając i trzymając się przewidzianej strategii. Poniżej nieco rad, jak w miarę pewnie inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed zaczęciem dowolnej inwestycji, w tym przede wszystkim powiązanej z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej tj.: wariant (przykładowo typ funduszu), chwila zaczęcia inwestycji oraz jej końca, czasowy horyzont, maksymalną akceptowalną stratę kapitału itp. Ustalenie powyższych elementów pozwoli nam przede wszystkim dobrać odpowiedni fundusz do naszych wyczekiwań jak też priorytetów, służy kontroli a także pomoże podjąć odpowiednie działania w czasie trwania inwestycji, zależnie od sytuacji panującej na rynku. Co więcej posiadanie planu pozwala w ogromnym stopniu na wykluczenie wpływu ekscytacji na podejmowane decyzje.
Na początkek należy zastanowić się nad celem inwestycji jak też czasem jej trwania, jako że będzie to rzutować na wybór odpowiedniego rodzaju funduszu.

Inne, też bardzo interesujące szczegółowe opracowanie (https://biuro-protax.pl/artykuly/jpk-zastapi-deklaracje-vat/) tego tematu znajdziesz tu. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Starsze osoby, jakie potrzebując lokować własne środki z myślą o emeryturze, do której pozostało im np. 2 lata nie powinny wybierać funduszy ryzykownych takie jak na przykład fundusze akcyjne. Duże wahnięcia cen jednostek funduszy akcyjnych mogą w takowym wypadku sprawić, iż taka osoba może stracić znaczącą część swego kapitału.

Ewentualnym rozwiązaniem zdaje się lokata w fundusze, jakich zamysłem będzie ochrona uzbieranego kapitału (fundusze obligacji).

Zachwyca Cię tego rodzaju tematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję (http://programylojalnosciowe.pl/oferta/autorski-system-lojalnosciowy-it/) podobnych postów, ponieważ one z pewnością też są warte Twojego zainteresowania.

W doboorze funduszu pomoże nam niezależny doradca finansowy.