Czy trudno zostać agentem ubezpieczeniowym? Czy będzie to zajęcie dla każdego? Jakie formalności nas czekają?


Prowadzenie własnej agencji reklamowej to dla dużej ilości osób dobry sposób na interes. Na pewno świadczy o tym spora ilość takich firm na rynku. Wiadomo, że wszystko prezentuje się ładnie z zewnątrz, jednak jak to jest faktycznie? Czy każdy nadaje się do tej pracy? W jaki sposób zostać agentem ubezpieczeniowym?

Należy najpierw wiedzieć, że nie każdy może otworzyć działalność w takiej branży. Jest tak, gdyż agentem ubezpieczeniowym może zostać osoba, jaka ma choćby średnie wykształcenie. Prócz tego osoba taka musi mieć zdolność do wykonywania czynności prawnych jak również nie powinien to być ktoś karany za jakieś przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: . Kurs taki kończy się egzaminem, po jakim osoba taka dostaje licencję KNF, w ten sposób może zgodnie z prawem wykonywać ten zawód.

agent w pracy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Takie szkolenia zazwyczaj robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z którymi taka osoba chciałaby podpisać umowę o współpracy. To taka firma powinna doskonale wyszkolić tych, którzy będą sprzedawać ich produkty. Dlatego właśnie często takie kursy są darmowe. Trzeba wiedzieć jednak, iż zajmują one trochę, ponieważ są dwuetapowe. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, które zajmuje 152 godziny. Następny etap jest szkoleniem uzupełniającym i trwa godzin 48. Dotyczy już konkretnie produktów firmy, z jaką zamierzamy podpisać w przyszłości umowę.

kurs na sali szkoleniowej

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent zostaje wpisany do rejestru agentów sprzedających ubezpieczenia. Wniosek o licencję składa się prze dane towarzystwo ubezpieczeniowe. W momencie otrzymania informacji zwrotnej o wpisie, agent może rozpocząć swoją działalność.

Jak widzimy jest trochę zachodu z samym uzyskaniem licencji. Należy także wiedzieć, iż jeżeli chcielibyśmy figurować jako agent ubezpieczeniowy praca taka wymaga konkretnych cech charakteru. Musimy wykazać się odpowiedzialnością, dokładnością, dobrze jest mieć łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: zobacz pracę agenta ubezpieczeniowego.

Czy analizowana tematyka żywo Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także pokrewne artykuły.

Dobrze zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to zajęcie dla nas. Nie można zapominać o tym, iż oprócz tego, że dużo czasu zajmie wyrobienie samej licencji, to oprócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Ważną informacją jest też system prowizyjny jeśli chodzi o zarobek, czyli to od nas zależy właściwie jak dużo zarobimy, a co się z tym wiąże trzeba liczyć się z nienormowanym czasem pracy. Jeżeli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.