Czy są jakieś sposoby, by kontrolować pracowników?


Jeżeli chcesz zachęcić swoich pracowników do wydajniejszej pracy, wówczas powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób nakłonić ich do poświęcania jeszcze większej ilości czasu na pracę. Kiedy zatrudniasz przede wszystkim pracowników biurowych, wtedy bez wątpliwości powinieneś zdawać sobie sprawę z faktu, że wiele czasu w ciągu dnia przeznaczają oni nie na pracę, ale na przerwy.

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy pracuje się ciągle przy komputerze, niemal niemożliwe jest utrzymanie skupienia przez cały typowy ośmiogodzinny dzień pracy. Wiele pracodawców już nieźle zdaje sobie z tego sprawę – dlatego teraz niemal we wszystkich biurach znajdują się pokoje socjalne lub kuchnie i jadalnie, w których można spędzić trochę czasu w ciągu dnia. Jeśli jednak pozwolisz swoim pracownikom na za dużą swobodę, wówczas bez wątpliwości po niedługim czasie będziesz tego żałował. Jeśli zatem chcesz odnaleźć złoty środek pomiędzy kontrolowaniem pracowników, a dawaniem im chwili wytchnienia, wówczas zdecydowanie powinieneś zastosować Cię konkretnie do naszej rady. Jeżeli chcesz być postrzegany jako fajny pracodawca, wówczas zdecydowanie powinieneś zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki socjalne, jednak z drugiej strony możesz zacząć ich kontrolować. Jeżeli zdecydujesz się na taką możliwość, wtedy powinieneś jak najszybciej zamówić zestaw do monitoringu (przeczytaj).

kamera kopułkowa do monitoringu
Zazwyczaj monitoring pracowników w biurach nie polega na ich filmowaniu, ale na sprawdzaniu ich aktywności na służbowych komputerach. Kiedy zastanowisz się nad tym głębiej, wówczas kategorycznie dojdziesz do wniosku, że najwięcej czasu przeciętny pracownik marnuje w ciągu dnia na czytaniu Internetu. Jeżeli w swojej firmie wprowadzisz przykładowo monitoring IP i powiadomisz o tym swoich podwładnych, wtedy zdecydowanie zanotujesz wzrost dobrej pracy (przeczytaj – monitoring cctv). Kiedy Twoi pracownicy będą zdawali sobie sprawę z tego, że praktycznie w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, co dokładnie robili na swoim komputerze, wówczas z pewnością będą bardziej ostrożni w robieniu na służbowych komputerach czegoś innego niż praca. Kiedy powiadomisz o tych zmianach swoich podwładnych w odpowiednio łagodny sposób, bez wątpienia nie będą temu tak bardzo przeciwni jak może Ci się wydawać.