Czy opłaca się być agentem ubezpieczeniowym


Mówi się, że trudno o zawód, jaki można pozyskać prędzej niż zajęcie agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin państwowy i już posiadamy licencję. Jednakże samo zdobycie uprawnień to najmniejszy kłopot. Dalej jest znacznie trudniej. Wielu z nas owej profesji nie obdarowuje specjalnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości między agentem a domokrążcą. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednakże specyfika pracy sprawia, że obydwa zajęcia zdają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy odwiedzić internetowe fora lub podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, aby odkryć, iż wiele osób późno obrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich sposobność dużych płac oraz duża doza swobody .

Zaciekawiły Cię informacje zaprezentowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która też Cię się spodoba.

Jak by nie było agent jest sam sobie sterem, okrętem a także żeglarzem. On postanawia ile i kiedy pracuje. Jednakże od czasu poświęconego na poszukiwanie klientów oraz determinacji – zależą przyszłe przychody. Życie jednak prędko weryfikuje pierwotny entuzjazm. Większa część wypala się bardzo szybko, zostaje mała grupka. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo jak też faktycznie dobrze zarabiają. Jakie cechy powinien mieć dobry agent? Po pierwsze powinien umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Jasno wyrażać własne myśli. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości a także odwagi. Znacząca jest też psychiczna odporność.

W owej pracy słowo „nie” słyszy się nadzwyczaj często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 40 telefonach, jakie kończyły się natychmiastowym „nie, dziękuję”, szybko się załamie, będzie się stresował i nie odnajdzie w sobie motywacji żeby wykręcić numer po raz kolejny. Agent musi być niezłym psychologiem. Należy umieć słuchać ludzi, próbować ich zrozumieć, indywidualnie podejść do każdego z nich. Brzmi jak frazes, lecz taka jest prawda. Nie można klepać wyuczonych formuł.komentarze o nas (zobacz i porównaj)Odbiorcę to nuży, on nie pragnie poznać pełnej oferty firmy. Chce żeby agent został jego doradcą. Odgadł jakie ma pragnienia, oczekiwania i zaproponował mu optymalną usługę (-> zobacz szczegóły). Rzecz jasna agent powinien świetnie znać produkty, jakie ma do zaoferowania oraz potrafić wyselekcjonować ten najlepszy dla odbiorcy.
Jeśli dostrzegasz w sobie wyżej wymienione cechy nie czekaj i wbij w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.