Czy opłaca się być agentem ubezpieczeniowym


Mówi się, że trudno o zawód, jaki można pozyskać prędzej niż zajęcie agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin państwowy i już posiadamy licencję. Jednakże samo zdobycie uprawnień to najmniejszy kłopot. Dalej jest znacznie trudniej. Wielu z nas owej profesji nie obdarowuje specjalnym szacunkiem. Częstokroć stawiamy znak równości między agentem a domokrążcą. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednakże specyfika pracy sprawia, że obydwa zajęcia zdają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy odwiedzić internetowe fora lub podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, aby odkryć, iż wiele osób późno obrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich sposobność dużych płac oraz duża doza swobody .odkryj stronę (sprawdź)Jak by nie było agent jest sam sobie sterem, okrętem a także żeglarzem. On postanawia ile i kiedy pracuje. Jednakże od czasu poświęconego na poszukiwanie klientów oraz determinacji – zależą przyszłe przychody. Życie jednak prędko weryfikuje pierwotny entuzjazm. Większa część wypala się bardzo szybko, zostaje mała grupka. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo jak też faktycznie dobrze zarabiają. Jakie cechy powinien mieć dobry agent? Po pierwsze powinien umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Jasno wyrażać własne myśli. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości a także odwagi. Znacząca jest też psychiczna odporność.

W owej pracy słowo „nie” słyszy się nadzwyczaj często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 40 telefonach, jakie kończyły się natychmiastowym „nie, dziękuję”, szybko się załamie, będzie się stresował i nie odnajdzie w sobie motywacji żeby wykręcić numer po raz kolejny. Agent musi być niezłym psychologiem. Należy umieć słuchać ludzi, próbować ich zrozumieć, indywidualnie podejść do każdego z nich. Brzmi jak frazes, lecz taka jest prawda. Nie można klepać wyuczonych formuł.komentarze o nas (zobacz i porównaj)Odbiorcę to nuży, on nie pragnie poznać pełnej oferty firmy. Chce żeby agent został jego doradcą. Odgadł jakie ma pragnienia, oczekiwania i zaproponował mu optymalną usługę (-> zobacz szczegóły). Rzecz jasna agent powinien świetnie znać produkty, jakie ma do zaoferowania oraz potrafić wyselekcjonować ten najlepszy dla odbiorcy.
Jeśli dostrzegasz w sobie wyżej wymienione cechy nie czekaj i wbij w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.