Czemu dobrze jest rozliczyć się z podatku z pracy w innym kraju? Które dokumenty potrzebujemy do rozliczenia pracy u naszych zachodnich sąsiadów?


Osoby pracujące poza granicami kraju w poprzednim roku podatkowym mogą starać się o zwrócenie podatku z danego kraju. Najłatwiej jest skorzystać z biura, które się takimi sprawami standardowo zajmuje.

Jakiego rodzaju dokumentów będziemy potrzebowali?
W związku z dużą ilością ludzi wyjeżdżających za naszą zachodnią granicę, duża jest liczba naszych rodaków, którzy chcą uzyskać zwrot podatku z Niemiec. Ażeby otrzymać zwrot takiego podatku przyda się zaświadczenie podatkowe jak i karta podatkowa. Dokumenty te wskazują zarobki uzyskane przez nas w trakcie roku. Jeżeli byliśmy zatrudnieni w paru miejscach, to trzeba mieć zaświadczenia od wszystkich byłych pracodawców.
By jednak postarać się o zwrot takiego podatku za granicą, to trzeba wykonać rozliczenie pit we własnym kraju. Dlatego dobrze jest wykonać to w miarę wcześnie, by nie czekać na przysługujące nam pieniądze. Musimy również wiedzieć, że nawet jeżeli nie posiadamy tych dokumentów wspomnianych wyżej, to możemy użyć odcinków wypłat, które otrzymujemy razem z każdym wynagrodzeniem. Na tych poświadczeniach również widnieje sporo informacji.

wózek widłowy

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com
Zwrot podatku wpłaconego poza granicami kraju nie jest rzeczą wymaganą, natomiast na pewno wiele osób powie nam: rozlicz pit! Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ faktycznie możemy w ten sposób zyskać dodatkowy dopływ całkiem sporej gotówki, jaka na pewno się przyda.

Z tego względu nie powinniśmy się zastanawiać, tylko pozbierać konieczne dokumenty i udać się do biura. W tym miejscu, gdzie na co dzień zajmują się zwrotami, będą mogli pomóc nam przy załatwianiu wszelkich formalności.