Cudowna wycieczka na Mazury, które są pełne pięknych jezior, lasów oraz ciekawych zabytków


Jeśli zastanawiamy się nad najlepszym miejsce na wakacje w kraju, Mazury będą świetnym wyborem. Co roku przyciągają tłumy turystów zakochanych w wspaniałych jeziorach oraz wyspach, które mogą podziwiać w ciszy.

Zaraz po Tatrach a także Morzu Bałtyckim, Mazury to najczęściej wybierany kierunek podróży. Warto choć raz w życiu wybrać się w podróż w te tereny. Jeżeli jesteśmy na Mazurach koniecznie musimy odwiedzić jezioro Śniardwy. Organizowane są tam rozmaite rejsy wycieczkowe, z których możemy skorzystać i podziwiać malownicze widoki. W tym terenie Polski znajdziemy także mnóstwo miast, pełnych ciekawych zabytków. Jednym z miast jest Olsztyn, który warto zwiedzić. Jeżeli potrzebny jest hotel w Olsztynie ma u siebie mnóstwo miejsc, w których możemy wynająć nocleg. Przez spółkę Hotele Olsztyn możemy szybko i łatwo zarezerwować miejsca przez stronę internetową. Miejscowość jest otoczona dużą ilością jezior a także lasów. Poza starówką możemy podziwiać przykładowo przepiękny zamek w Olsztynie. Będzie to doskonały przystanek w trakcie codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.

jezioro na Mazurach

Autor: Michał Huniewicz
Źródło: http://www.flickr.com

Wspaniałym miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Sześćdziesiąt zbiorników wodnych, cudowne lasy i ciekawe zabytki to atrakcje, które można tam spotkać. Podróż z pewnością będzie niezapomniana. W obszarze parku możemy spotkać mnóstwo gatunków rzadko spotykanych ptaków, które zamieszkują mazurskie tereny.

Stworzony został tam też rezerwat, który ma chronić wybrane gatunki zwierząt. Gdy interesujemy się historią, ciekawą atrakcją będzie też Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Znajdziemy tam wiele urządzeń domowych i rybackich, które były stosowane na tych terenach w dawnych czasach.

Wycieczka na Mazury na pewno będzie niezapomniana i z chęcią powrócimy w to miejsce po raz kolejny. Malownicze lasy jak również ogromne jeziora sprawią, że wspaniale spędzimy urlop i miło odpoczniemy podczas rejsów. Interesujące zabytki oraz ciekawe muzea zaznajomią nas z tutejszą historią tudzież zwyczajami.