Co to jest Warszawski Indeks Giełdowy i akcje których spółek najczęściej się na nim pojawiają?

Jest to wartość obliczona za pomocą oszacowania akcji konkretnych spółek giełdowych.
Indeks giełdowy jest to ilość statystyczna, która ukazuje, w jaki sposób zmieniają się ceny konkretnych spółek w konkretnym czasie.

Stara fabryka

Autor: ~ 23 ~
Źródło: http://www.flickr.com

prawnik2

Autor: Intuic | The Social Media Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Akcje spółki, w którą chcielibyśmy zainwestować, muszą nieść zyski. Jeśli spółka ponosi tylko straty, to cena akcji takiej spółki nie powinna wzrastać. Jeśli nabywamy akcje w takim przeświadczeniu, że okoliczność się odwróci, to moglibyśmy na to niezwykle długo czekać. Inwestowanie w indeksy giełdowe jest tak samo łatwe jak inwestowanie w metale lub towary energetyczne. Aby zacząć inwestowanie w indeksy giełdowe przedsiębiorca potrzebowałby zaledwie niewielkiej części kosztów inwestycji bazowej. Dobrze jest zacząć od inwestowania mniejszych sum. Kluczem do uzyskania sukcesu jest utworzenie planu inwestycyjnego. Taki plan mógłby obejmować strategię zarządzania finansami. Strategia ta określa sposób, w który możemy wykorzystywać dźwignię finansową oraz to, ile pieniędzy trzeba zainwestować w każdą transakcję.
rynek pracy

Autor: Jan Kaláb
Źródło: http://www.flickr.com
Na GPW w stolicy są stosowane indeksy giełdowe, które za obowiązek mają ułatwić powzięcie postanowienia tym inwestorom, którzy papiery wartościowe mieliby kupić. Warszawski Indeks Giełdowy jest to najbardziej wiekowy polski indeks, który odnotowywany jest na stołecznej Giełdzie Papierów Wartościowych. Aktualnie WIG zawiera wszystkie spółki, które są notowane na kluczowym rynku GPW. Ilość ich zmienia się a na obecną chwilę jest ich około 400. WIG zalicza się do kategorii indeksów dochodowych a oznacza to, że reguły działania takiego indeksu określają nie jedynie kursy akcji, lecz również sposób egzekwowania praw dywidend i poboru.

Do najbardziej istotnych spółek Warszawskiego Indeksu Giełdowego są zaliczane przede wszystkim banki i firmy z branży paliwowej.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to idź dalej wycena nieruchomości sawyer i przeczytaj tam następne fascynujące posty. Nie ociągaj się!

Także do WIG trafiają stacje telewizyjne albo sieci komórkowe.