Co kupić dziecku, jeśli uwielbia malować palcami i czy te farbki są przyjazne dla skóry?


Nasze dzieciaki bardzo lubią malować. Malowanie najładniej wychodzi im rękami, więc należałoby zakupić dla nich specjalne farby. Przygotowywanie różnych malunków jest bardzo ważne dla dzieci, aby rozwijać się prawidłowo.
Dziś do kupienia mamy różne artykuły plastyczne dla dzieci.

Produkcja szkła

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Są to różne plakatówki, kredki czy pisaki. Również do takich artykułów można by zaliczyć modelinę czy wycinanki. Można by dziś kupić farby plakatowe o niemałej zawartości barwnika.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu opisywanego tu materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.dokumentyniszczenie.pl/digitalizacja-archiwow), która również z pewnością przyciągnie Twój wzrok.

Można by je rozrabiać przy pomocy wody. Bardzo łatwo się rozcierają po malowanej kartce oraz doskonale ją pokrywają. Wszystkie kolory są niezwykle intensywne i żywe. Można je używać na tekturze czy też szkle i na glinie. Można tworzyć nimi ozdoby oraz malować nimi w wielu warstwach. Co ważne, farby są zmywalne z większości tkanin i żadna mama nie musi martwić się, że nie odpierze zabrudzonej bluzeczki. Żeby utrwalić kolor, można by pomalowaną powierzchnię po wyschnięciu pokryć bezbarwnym lakierem. Butelki z farbkami są dosyć duże i każdy kolor znajduje się w plastikowym, poręcznym koszyku. Farby zalecane są zwłaszcza szkołom. Można je dać dzieciom, które skończyły 3 lata.

samolot

Autor: Szmalback.pl
Źródło: Szmalback.pl
Do nabycia dzisiaj mamy również farby do malowania palcami. W walizce plastikowej są 4 kolory farb, wałek gąbkowy, pędzel i mata z plastiku. Bardzo ważne jest to, że farby nie wymagają rozcieńczania z wodą i nadają się do kontaktu ze skórą. Bardzo prosto je rozprowadzić na wielu powierzchniach oraz zostawiają żywe oraz trwałe kolory. Nawet nałożenie wielu warstw nie zaszkodzi w wyschnięciu farb bez najmniejszego pęknięcia.

Farby są przeznaczone nie jedynie do nakładania palcami, ale także gąbką lub pędzlem. Kiedy dzieci chciałyby wykonać odbitki nóg albo dłoni, mogłyby wykorzystać właśnie te farby.