Co jest niezbędne do efektywnego inwestowania własnych funduszy?


Jeśli chciałbyś sprawdzić, czy też masz żyłkę do inwestowania swoich pieniędzy, mógłbyś wypróbować swoje siły w FIO. Jest to dosyć pewny sposób, jednak zależnie od rodzaju konkretnego funduszu należy liczyć się z utratą wpłaconej kwoty.
Istnieją cztery różne rodzaje funduszy: finansowy, obligacji oraz hybrydowy czy też na koniec akcji.

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Cechują się one różną stopą niebezpieczeństwa, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są dosyć bezpieczne. Niestety niosą także stosunkowo małą stopę zwrotu. Można to poznać przeglądając notowania poszczególnych funduszy. Obejmują one okres nawet paru lat wstecz.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym poznaniu rozpatrywanego tutaj wpisu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.lubin-adwokat.pl/), która też na pewno przykuje Twoją uwagę.

Te pieniężne proponują podobne bezpieczeństwo jak zwykłe lokaty. Trochę w większym stopniu niebezpieczne są inne dwa typy, więc inwestując w nie należy mieć większą wiedzę i należy być bardziej dynamicznym inwestorem. W wypadku funduszy inwestycyjnych żaden zysk nie jest gwarantowany, szczególnie, jeżeli wybierzemy fundusze akcji. Te jednak mają największe oprocentowanie (nawet rzędu kilku dziesiątek procent), więc motywacja do pogłębienia wiedzy z ekonomii jest bardzo duża. Dodatkową zaletą FIO jest to, że funkcjonuje okazja kupna jednostek uczestnictwa bezpośrednio ze swojego wirtualnego konta bankowego.

ewidencja

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W podobny, przy czym nieco w większym stopniu skomplikowany sposób można by inwestować również na GPW. Tu jednak konieczna jest dogłębna wiedza związana z ekonomią. Z innej strony tu również istnieją notowania, które tyczą się poszczególnych firm. Giełda w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.

W rzeczywistości jednak funkcjonuje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz parę minut po ich zakończeniu na tzw. dogrywkę. Największa aktywność inwestorów ma miejsce w trakcie pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich koniec.