Chyba każdy z właścicieli firm przynajmniej raz napotkał niesłownych kontrahentów


Kiedy prowadzisz swoją firmę, wówczas zdecydowanie niejeden raz już napotkałeś na swojej drodze niesłownych kontrahentów. Praktycznie każdy z właścicieli firm co najmniej raz znalazł się w sytuacji, gdy klient opóźniał się z opłatą faktury albo zwyczajnie w ogóle jej nie uregulował i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To na pewno nie są mile wypadki dla prezesa żadnej firmy – tym bardziej, że często sprawy sądowe ciągną się przez długie lata, a nieuczciwy kontrahent robi wszystko, aby zakończyć taką sprawę jak najkorzystniej dla siebie.

monitoring należności

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz na przyszłość uniknąć tego typu przypadków, wówczas na pewno powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twój nowy kontrahent, z którym chcesz wejść w spółkę nie zalega przypadkowo z wypłatą pieniędzy innym osobom, wówczas z pewnością powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności – więcej informacji na tej stronie. Dzięki temu szybko sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieopłaconych faktur w stosunku do innych firm.

Kiedy okaże się, że tak jest, zdecydowanie powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Kiedy nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewien, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wówczas zdecydowanie nie powinieneś wchodzić z nią w interes, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś kategorycznie wchodzić w spółkę

monitoring należności

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

również z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Kiedy masz podejrzenie, że Twój przyszły kontrahent miał jakąś sprawę w sądzie, wtedy szybko możesz sprawdzić to przez internet. Kiedy wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wówczas możesz zwrócić się do konkretnego sądu o okazanie Ci akt danej sprawy.

Jeżeli tylko uzasadnisz właściwie wniosek, wtedy kategorycznie uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego kontrahenta – to na pewno pozwoli Ci go dobrze ocenić i podjąć właściwą decyzję co do przyszłej współpracy. Niemalże każdy sąd (komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci wgląd do akt, jednakże jeśli jest to e-sąd dostęp do akt, , masz niemal zapewniony. Dzięki właściwie złożonemu wnioskowi kategorycznie go uzyskasz.