Brakuje pieniędzy na Święta?


Wielkimi krokami nadchodzą święta Bożego Narodzenia, okres zabawy i wspaniałych rodzinnych obiadów. W XX wieku okres ten zaczął gubić aspekt religijny – upowszechnienie się zwyczaju kupowania prezentów spowodowało, że kluczowe stało się kupowanie bliskim drogich gadżetów.

Autor: desi.italy
Z tej przyczyny dla wielu osób w Polsce Wigilia nie jest wcale miłym dniem. Zdarza się przecież, że trudności z gotówką nie pozwalają na duże świąteczne wydatki. Co zrobić w chwili, kiedy dzieciak napisał list do Świętego Mikołaja z listą życzeń, a w kieszeniach pustki?

Najprostszą możliwością wydaje się pożyczenie pieniędzy od kogoś z rodziny albo od kolegów. Doświadczenie pokazało nieraz, że jest to błąd – branie pożyczek może bardzo skłócić rodzinę. Z tej przyczyny jednak lepiej jest wziąć kredyt, oferowany przez jakąś agencję finansową. Małe sumy można dostać przynosząc jedynie dokumenty, które udowadniają zdolność pożyczkową. Większe sumy zwykle wymagają jakiegoś cennego fantu, który będzie zastawem.

Ciekawą możliwością są pożyczki pod zastaw mieszkania czy samochodu. W taki sposób możesz uzyskać nawet całkiem dużą kwotę, dzięki której można spłacić stare zobowiązania i zakupić drogie upominki swoim bliskim. Suma pożyczki pod zastaw samochodu jest rzecz jasna zależna od ceny wozu lub domu – im samochód nowszy i sprawniejszy, tym większa kwota kredytu, jaką możesz otrzymać od instytucji finansowej. Można stwierdzić, że jest to fantastyczna motywacja, by dbać o swoje cztery kółka jeszcze mocniej.

Jeżeli chcesz odnaleźć w internecie przedsiębiorstwa finansowe, które mają w ofercie tego sortu wsparcia pieniężne, do okienka wyszukiwania wklej frazę wg schematu „pożyczki zastaw (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) auta miasto”. Na pewno błyskawicznie namierzysz odpowiednią agencję, dzięki której otrzymasz finansowe wsparcie wtedy, kiedy go najsilniej potrzebujesz.