Apteka to idealny sposób na własny biznes. Wiesz jednak jakie musisz spełnić warunki?


Wiele osób planuje mieć coś własnego, to znaczy własny biznes, dzięki któremu realne będzie rozwijanie własnych planów. Czasami ich brakuje, bo na przykład tak już wiele rzeczy istnieje i tak bardzo trudno wejść na rynek. Pomimo to, coraz większa ilość osób korzysta z franczyzy. To system, w którym otwieramy własny biznes, ale działamy pod logiem innego podmiotu.

własna apteka z nowafarmacja.com.pl

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Ktoś może zapytać, jaki w tym sens? Plusów jest niezwykle dużo, przede wszystkim tego typu, iż dzięki znanemu podmiotowi nam łatwiej ruszyć z biznesem, prościej pozyskać klientów i łatwiej utrzymać się na rynku. Coraz większa ilość osób otwiera tym sposobem apteki. W tej sytuacji jednak warto spełnić wiele pozostałych kryteriów. Jakie to kryteria?

Myślałeś jak otworzyć skutecznie aptekę? Przygotowania do otwarcia apteki, spełnienie formalności oraz wymogów to czas od około 8 do 20 tygodni. Największą ilość czasu należy przeznaczyć na remont oraz przystosowanie lokalu do obowiązujących norm. Zezwolenia nie otrzyma osoba, jaka na przykład: prowadzi lub wystąpiła z wnioskiem o wydanie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, prowadzi na terenie województwa więcej niż jeden procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie mają na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna oraz niemająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.

Aby zdobyć zezwolenie na prowadzenie apteki, należy do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego przedłożyć specjalny wniosek i dokumenty poświadczające o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Niezbędny jest też wyciąg z rejestru, plan oraz opis techniczny pomieszczeń, opinię Inspekcji Sanitarnej, imię i nazwisko farmaceuty będącego odpowiedzialnym za prowadzenie apteki. Za udzielenie zezwolenia pobierana jest opłata o wartości pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę zdefiniowanego na podstawie przepisów o min.

Masz ochotę uzupełnić własną wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Musisz wejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej szczegółów.

wynagrodzeniu za pracę.

Podmiot posiadający aptekę musi zatrudnić Kierownika Apteki. Może nim być tylko farmaceuta, jaki ma co najmniej 5 lat stażu pracy w aptece. Może mieć także 3 lata, jak ma specjalizację z tematu farmacji aptecznej. Jak widać apteka franchising to sporo załatwiania, ale wiele późniejszych korzyści. najbardziej żmudne to przejść okres weryfikacji, bo trochę to trwa, lecz gdy już nasza apteka będzie funkcjonować, to można być pewnym pewnego interesu. Zdecydowana większość takich punktów radzi sobie bardzo dobrze, a wręcz idealnie. Nie mamy się więc czego obawiać, czy nasz interes będzie działał.