Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

Jak pomóc potrzebującym bez wydawania swoich pieniędzy?

Mieszkańcy naszego kraju muszą raz do roku wysłać do skarbówki własne rozliczenie podatkowe. To całkowicie jasne, że należy płacić należne podatki, w żadnym razie nie spóźniać się z rozliczeniami. Później będziemy mieć spore nieprzyjemności. I dlatego trzeba bardzo uważać! Trzeba także pomagać innym ludziom - trudno myśleć inaczej. Choć na co dzień bardzo często nie wiemy jak pomóc innym, a do tego nie posiadamy wielu wolnych środków, to fakty są takie, że pit opp powoduje, iż mamy możliwość pomóc potrzebującym bez żadnego szastania forsą!

1% własnego podatku najzwyczajniej mamy okazję przeznaczyć dla jednej z fundacji. A nawet jeżeli nie wybierzemy żadnej z nich, i tak nie uzyskamy pieniędzy - pójdą one do potrzebujących - losowo wybranych. To pokazuje, że w żadnym razie nie można myśleć, iż czymś w porządku jest to by nie wybrać jednej z organizacji! Często uskarżamy się na choćby swojego pracodawcę, który rzekomo za mało nam płaci - a przecież wcale nie jest powiedziane, iż sami zdajemy sobie sprawę jak niezmiernie istotne jest to by nie zapominać o drugim człowieku...

napis na plaży pomoc
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie osoby, które nie orientują się jak przekazać 1 procent podatku naprawdę nie powinny uważać, iż to takie trudne - . Należy znaleźć odpowiednią fundację, a potem wpisać jej pełne dane w rozliczeniu PIT. Powinniśmy wiedzieć, że w Polsce działa dużo fundacji. Czyli czysta matematyka niestety pokazuje, iż są wśród nich kiepskie instytucje. Należałoby wybrać taką fundację, która w istocie pomaga potrzebującym osobom, czyli nie jest najzwyczajniej w świecie biznesem, firmą dającą całkiem spore pieniądze. Mam nadzieję, że takie fundacje są mniejszością.

Należy także rzetelnie sprawdzić to, czy faktycznie wybrana przez nas fundacja w istocie poprawnie wywiązuje się z własnych zadań, przykładowo nie zalega ze składaniem sprawozdań. W wielu przypadkach fundacje niejako nawalają, co sprawia, że ludzie wpłacający takowym 1% podatku i tak nie mogą ich przekazać. Czyli podsumowując: możemy pomóc bliźniemu w łatwy sposób (na tej stronie). Powinniśmy jednak uważać, abyśmy pomagali potrzebującym. W większości przypadków tak jest, lecz nigdy nie można uważać, iż to obowiązujący standard. Taki to już jest świat.
Autor : k.s.