Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

Jaki wybrać lokalizator dla naszego czworonoga? Jakie są typy? Jaki jest szczególnie polecany?

Z pewnością najbardziej znacznym koszmarem właścicieli będzie ucieczka, przypadkowe zgubienie lub nawet porwanie kochanego czworonoga. Z pomocą w tego typu sytuacjach przychodzą najbardziej nowoczesne gadżety. Jeden bardzo pomocny - lokalizator gps umożliwia bez kłopotu określić, w jakim miejscu w danej chwili przebywa nasz pies.

Lokalizator gps
biegnący pies
Autor: mtch3l
Źródło: http://www.flickr.com
dla psa, jak nazwa definiuje, pozwala na ustalenie, w jakim miejscu w określonym momencie jest nasz pupil (zobacz jak wygląda: ). W większości tego rodzaju urządzenia są dedykowane właśnie dla piesków. Część z nich ma pomóc w odnalezieniu pupila, jaki przykładowo w czasie spaceru pobiegnie zbyt daleko. Dobrze wiedzieć, iż nie wszystkie lokalizatory są przeznaczone do odnajdywania niesfornych psiaków. Niektóre z nich mają za zadanie pomagać nam we współpracy z psami myśliwskimi. Dzięki więc temu gadżetowi możemy przestać przejmować się tym, gdzie aktualnie przebywa nasz czworonóg i skupić się po prostu na tropieniu.

Jak jednakże zajdzie taka możliwość skorzystania z usług psa myśliwskiego, to możemy swobodnie określić, w którym miejscu aktualnie przebywa. Są tak rzeczywiście trzy podstawowe modele lokalizatorów: dźwiękowe, radiowe oraz wspomniane na początku oraz rekomendowane - gps. Różnią się one sposobem, w który możemy zdefiniować miejsce pobytu naszego pieska.Modele dźwiękowe są najbardziej popularne. Taki nadajnik przyczepia się na pasku do obroży psa, w zależności od tego,
kamera
na jaki typ się zdecydujemy, różnoraka jest max. odległość z której jesteśmy w stanie usłyszeć dźwięk. Następny model to lokalizator radiowy. Ich najbardziej znaczną zaletą jest to, że są niewielkich rozmiarów, więc bardziej wygodne dla czworonoga. Łatwe są również w mocowaniu.

Niezwykle istotną cechą jest użycie ekranu lcd. Najbardziej zaawansowany technologiczne i najbardziej godny polecenia jest lokalizator gps dla psa. Tego typu model ma najbardziej znaczny zasięg spośród każdego z zaprezentowanych rodzajów urządzeń, więc jest najczęściej wybierany przez myśliwych. Jest najbardziej niezawodny. Dobrze zresztą mieć na uwadze, iż dobrze korzystać z najbardziej nowatorskich urządzeń, jak taki lokalizator gps czy np. kamera z diodami, bo to najbardziej profesjonalne sprzęty (więcej: ). Jak mamy taką możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?