Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

Rozliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście - czyli, co musisz wiedzieć o PIT-38 oraz portalu podatnika na dany (2017) roczek

W jakim wypadku rozliczamy się z PIT-u numer 38 i co powinniśmy o tym wiedzieć? A co z portalem podatnika? Do czego się on naszym osobom ma możliwość nadać? To wszyściutko i jeszcze więcej bez problemu znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!


Uzupełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego przeróżne numeracje.


pit 38
Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym spośród takiego typu numerków jest pit 38, który to bywa powiązany z Kapitałami. Wypełniamy go w wypadkach, kiedy w minionym roku odpłatnie zbyliśmy: udziały w spółkach posiadających osobowość prawną, innych papierach wartościowych, czy zapożyczonych papierkach wartościowych. Dodatkowo, gdy mamy przychody z danego płatnie zbycia udziałów w spółkach, czy też konkretnych realizacjach praw które wynikały z papierów wartościowych. Dobrze jest wiedzieć, że ten rodzaj PIT-u uzupełniamy na zasadach osobistych - w żadnym wypadku z współmałżonkiem! te konkretny numer deklaracji wypełniamy także po dostanie PIT-u o numerze 8C, ale nawet jeśli go nie otrzymasz, jesteś zmuszony złożyć PIT-38, gdyż jego brak ma możliwość grozić odpowiedzialnością karną.


Jeżeli chodzi o portal podatnika, to bywa on cząstką Ministerstwa Finansów. Wspomniany portal jest złączony z przeróżnymi aplikacjami, w tym z programikiem E-Deklaracje, dzięki któremu to bez problemu wypełnimy wychodzące co roku PIT-y, nie posiadając konieczności łażenia każdego roku do swojego Urzędu Skarbowego.


Wszystko czego potrzebujesz to zarejestrować się w portalu, i będziesz posiadał dostęp do jego wszystkich funkcji, wewnątrz tego bezpośrednia opcję kontaktu z osobami "wyższego szczebla" powiązanego z administracją publiczną.