Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

kot

Jaki typ żwirku będzie dobry dla naszego kota? Jakie mamy rodzaje oraz czym się od siebie różnią?

kot
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
To prawda, że odkąd stworzono higieniczne żwirki dla kotów, to wszystko uległo zmianie w temacie higieny tych pupilów. Żwirki są nieodzowne w codziennej toalecie kota, powodują, że ani kot, ani jego opiekun nie ma problemów z tą dziedziną. Istnieją różnorodne rodzaje żwirków, zależnie od opiekuna wykorzystywany jest silikonowy, drewniany albo bentonitowy. Czy posiadasz informacje, do czego służą różne te rodzaje oraz który warto kupić?

Parę przydatnych informacji dla każdego, kto chce trzymać psa albo kota w bloku.

Obroża dla psa
Autor: lizasperling
Źródło: http://www.flickr.com
Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach zwierzęta. Dawniej miały one bardzo ważne zadania, psy wykorzystywano w polowaniach oraz do pilnowania gospodarstw, a głównym zadaniem kotów było polowanie na różne gryzonie, które powodowały duże zniszczenie pożywienia. Dzisiaj oba te czworonogi nadal są naszymi wiernymi towarzyszami, choć obecnie ich rola znacznie się zmienia - są po prostu kolejnymi domownikami, a są też nawet przypadki, kiedy zwierzak zaczyna zastępować komuś dziecko.

W jaki sposób zadbać o pupila? Kilka praktycznych porad

kot
Autor: Juha Pätilä
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi marzy o tym by mieć w domu zwierzaka. Może to być kot lub pies, lub choćby świnka morska. Wszystko jest zależne od tego jakie mamy warunki oraz możliwości. Czy mamy czas na to by kilka razy dziennie wychodzić na spacery z psem. Czy też dużo czasu spędzamy w biurze i możemy sobie pozwolić na zwierzaka, który dobrze zniesie samotne siedzenie w domu. Kiedy już przeanalizujemy wszystkie za czy przeciw oraz zdecydujemy się na coś musimy koniecznie poznać parę porad dotyczących dbania o domowe zwierzaki. Istnieje parę rzeczy, których należy przestrzegać, niezależnie od tego na jaki rodzaj zwierzaka się zdecydowaliśmy.

Czy posiadaliśmy już karmy weterynaryjne dla kotów?

szampon dla psów
Autor: Thamy Cavassani
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy kota i chcemy, żeby towarzyszył on nam jak najdłużej, to bez wątpienia powinniśmy się przypatrzeć temu, w jaki sposób go żywimy. Im lepszej jakości materiały będzie otrzymywał, tym lepiej będziemy o niego dbali, a co się z tym łączy, tym dłużej będzie on z nami mieszkał.


Dobrej jakości są karmy weterynaryjne dla kotów


Kiedy nie jesteśmy przekonani, czy gwarantujemy naszemu kotu wSzelkie niezbędne składniki odżywcze, to koniecznie powinniśmy popatrzeć na to, które karmy weterynaryjne dla kotów będą nam oferowane.

Hodowanie kota – jak zatroszczyć się o swoje zwierze

pojemnik na karmę dla kota
Autor: Alex
Źródło: http://www.flickr.com
które produkty w istocie absolutnie warto jest mieć zanim zdecyduje się na taki krok?


Kot to jedno z kategorycznie najbardziej popularnych zwierząt domowych.

Jak dbać o kotka, żeby radośnie mruczał oraz radował nas poprzez znaczny czas swoją obecnością?

witaminy dla kota
Autor: Sharkomat
Źródło: http://www.flickr.com
Kto uwielbia kotki, ten wie, że należy się nimi stosownie zajmować, aby cieszyły się długo dobrym samopoczuciem oraz długi czas żyły. Sympatycy tego typu zwierząt na pewno pamiętają, że nie można by ich karmić ludzkimi posiłkami, bo są dla kotów za ciężkie.

Jak troszczyć się o małego kota?

akcesoria - portret
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy do domu przybywa kotek, cała familia jest ujęta nieporadnością niewielkiego tygryska.


Z każdą sekundą z nieporadnej kuleczki, reagującej na najmniejszy powiew powietrza, przemienia się w głodnego przygód łoWCę.

Witaminy dla kota powinny okazać się dobrze dopasowane

kot
Autor: Maren Höfs
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy posiadamy kota i pragniemy, by jak najdłużej był on w naszej rodzinie w świetnym zdrowiu, to niesamowicie ważne okazuje się być tutaj to, by dostał właściwą karmę, a też suplementy. Takie witaminy dla kota, powinny okazać się odpowiednio dopasowane do jego wieku oraz wymagań, zatem jeśli nie mamy wiedzy, w które z nich powinniśmy się zaopatrzyć, to wciąż o podpowiedź warto prosić weterynarza.

Posiłki dla kotów – jak natrafić na najlepszą ofertę dla naszego pupila?

kociak
Autor: Aurel
Źródło: http://www.flickr.com
Jak z bogatej oferty dystrybutorów wybrać najsmaczniejszą karmę dla naszego pupila? Na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę? Po pierwsze, warto skontrolować procentową zawartość mięsa. Im wyższa, tym naturalnie korzystniej.

Kiedy trzeba zrobić test na obecność pasożytów?

Pies
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadacze zwierząt domowych, psisków i kotków niejednokrotnie mają do czynienia z pasożytami. Zwierzęta po prostu czasem wnoszą pasożyty, zwłaszcza jeżeli są to młode zwierzaki. W owym wypadku działanie jest całkiem proste. Należy pójść do lekarza weterynarii i odpowiednie farmaceutyki zaordynować zwierzęciu. Nie koniec jednakże na tym.
Syndicate content