Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

kot

Jaki typ żwirku będzie dobry dla naszego kota? Jakie mamy rodzaje oraz czym się od siebie różnią?

kot
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
To prawda, że odkąd stworzono higieniczne żwirki dla kotów, to wszystko uległo zmianie w temacie higieny tych pupilów. Żwirki są nieodzowne w codziennej toalecie kota, powodują, że ani kot, ani jego opiekun nie ma problemów z tą dziedziną. Istnieją różnorodne rodzaje żwirków, zależnie od opiekuna wykorzystywany jest silikonowy, drewniany albo bentonitowy. Czy posiadasz informacje, do czego służą różne te rodzaje oraz który warto kupić?

Parę przydatnych informacji dla każdego, kto chce trzymać psa albo kota w bloku.

Obroża dla psa
Autor: lizasperling
Źródło: http://www.flickr.com
Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach jakieś zwierzęta. Dawniej miały one bardzo ważne zadania, psy wykorzystywano w polowaniach oraz do pilnowania gospodarstw, a podstawową rolą kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować dużo zniszczeń w zbożu. Dzisiaj oba te zwierzaki cały czas są obecne wokół nas, choć obecnie ich rola znacznie się zmienia - stają się po prostu kolejnymi z domowników, a są też nawet przypadki, kiedy zwierzak zastępuje komuś dziecko.

W jaki sposób zadbać o pupila? Kilka praktycznych porad

kot
Autor: Juha Pätilä
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób marzy o tym by posiadać w domu zwierzaka. Może to być kot lub pies, lub choćby chomik. Wszystko jest zależne od tego jakie posiadamy warunki oraz możliwości. Czy mamy czas na to ażeby kilka razy dziennie iść na spacer z psem. Czy też dużo czasu spędzamy w pracy i możemy sobie pozwolić na zwierzaka, jaki doskonale znosi samotne siedzenie w mieszkaniu. Kiedy już przeanalizujemy wszelkie za i przeciw oraz dokonamy właściwego wyboru musimy koniecznie poznać parę porad dotyczących dbania o domowe zwierzaki. Jest kilka rzeczy, których należy przestrzegać, niezależnie od tego na jakie zwierze się zdecydowaliśmy.

Czy posiadaliśmy już karmy weterynaryjne dla kotów?

szampon dla psów
Autor: Thamy Cavassani
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy posiadamy kota oraz pragniemy, aby towarzyszył on nam jak najdłużej, to bez wątpienia musimy się przypatrzeć temu, w jaki sposób go karmimy. Im lepszej jakości materiały będzie dostawał, tym lepiej będziemy o niego troszczyli się, a co się z tym łączy, tym dłużej będzie on z nami żył.


Czy potrzeba zainwestować w karmy weterynaryjne dla kotów?


Kiedy nie jesteśmy pewni, czy zapewniamy swojemu kotu wSzelkie potrzebne składniki odżywcze, to obowiązkowo powinniśmy spojrzeć na to, które karmy weterynaryjne dla kotów będą nam proponowane.

Hodowanie kota – jak zatroszczyć się o swoje zwierze

pojemnik na karmę dla kota
Autor: Alex
Źródło: http://www.flickr.com
jakie akcesoria naprawdę przede wszystkim trzeba posiadać zanim zdecyduje się na taki krok?


Kot to jedno ze zdecydowanie najbardziej popularnych zwierząt domowych.

Jak dbać o kotka, żeby radośnie mruczał oraz radował nas poprzez znaczny czas swoją obecnością?

witaminy dla kota
Autor: Sharkomat
Źródło: http://www.flickr.com
Kto uwielbia koty, ten rozumie, że trzeba się nimi odpowiednio zajmować, aby cieszyły się długi czas niezłym zdrowiem i długo żyły. Miłośnicy tego typu zwierzaków zapewne wiedzą, że nie można ich karmić ludzkimi posiłkami, bo są dla nich za ciężkie.

Jak troszczyć się o małego kota?

akcesoria - portret
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy do domu przybywa kotek, cała familia jest ujęta nieporadnością niewielkiego tygryska.


Z każdą sekundą z nieporadnej kuleczki, reagującej na najmniejszy powiew powietrza, przemienia się w głodnego przygód łoWCę.

Witaminy dla kota powinny okazać się dobrze dopasowane

kot
Autor: Maren Höfs
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy posiadamy kota i pragniemy, by jak najdłużej był on w naszej rodzinie w świetnym zdrowiu, to niesamowicie ważne okazuje się być tutaj to, by dostał właściwą karmę, a też suplementy. Takie witaminy dla kota, powinny okazać się odpowiednio dopasowane do jego wieku oraz wymagań, zatem jeśli nie mamy wiedzy, w które z nich powinniśmy się zaopatrzyć, to wciąż o podpowiedź warto prosić weterynarza.

Posiłki dla kotów – jak natrafić na najlepszą ofertę dla naszego pupila?

kociak
Autor: Aurel
Źródło: http://www.flickr.com
Jak z bogatej oferty dystrybutorów wybrać najsmaczniejszą karmę dla naszego pupila? Na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę? Po pierwsze, warto skontrolować procentową zawartość mięsa. Im wyższa, tym naturalnie korzystniej.

Kiedy trzeba zrobić test na obecność pasożytów?

Pies
Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciele zwierzaków domowych, psów i kotków niejednokrotnie mają do czynienia z pasożytami. Zwierzęta po prostu czasami przenoszą pasożyty, zwłaszcza jeżeli są to małe zwierzęta. W owym wypadku postępowanie jest dość proste. Należy udać się do lekarza weterynarii i stosowne farmaceutyki zaordynować zwierzęciu. Nie koniec jednakże na tym.
Syndicate content