Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

deklaracja

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest rytuałem każdej osoby, która pracuje i posiada regularne dochody ze swojej pracy

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Coroczne rozliczanie podatku znanego ogólnie jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma stałe dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi ze względu na obowiązek wyboru spośród wielu rozmaitych dostępnych formularzy. Typ deklaracji wybiera się zależnie od działalności, jaka jest prowadzona lub wykonywanego zawodu.

Online opcje podatkowe

podatki
Autor: Calgary Reviews
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów wspiera współczesnych podatników. Dzięki Internetowi można w bardzo łatwy sposób porozliczać się z krajem. Wystarczy zerknąć na portal podatkowy i tam uzupełnić swe zeznanie podatkowe. Co ważne po części nasz PIT będzie wypełniony. A to znaczy, że czas ogarniania wypełniania całej deklaracji będzie krótszy. Jeśli do tej pory nie mieliśmy jeszcze możliwości korzystać z portalu podatkowego, to należy to zmienić.

Obowiązki każdego obywatela – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

finanse
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo i osiągnął w związku z tym jakiś dochód, musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego w Polsce prawa. Jego nie przestrzeganie to poważne kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który jest zeznanie.

Programy do rozliczania PIT – nowoczesna ścieżka podatników

pit 2016 program
Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z popularnych oraz bardziej rozpoznawalnych jest PIT numer 37. By jednak się z nim rozprawić, trzeba wybrać odpowiedni formularz, co nie zawsze – wbrew pozorom – jest kwestią prostą, jaką się z początku wydaje.

Wypełnienie PIT 37 powoduje Ci trudności? Rozlicz się za pomocą internetu!

Obliczanie podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe miesiące każdego roku zarówno dla posiadaczy przedsiębiorstw, jak i pracowników to gwałtowny czas związany z rozliczeniem podatków. Nie da się ukryć, że dla wielu osób bez ustanku jest to dojmujący obowiązek, jaki pochłania ich mnóstwo trudu i wysiłku.

Obowiązki każdego pracującego obywatela. Vademecum deklaracji rocznej.

podatki
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczęcie kolejnego roku to moment wymyślenia postanowień noworocznych, dokonywania zmian, wymyślania planów, zaklepywania wakacji lub większych zakupów. Rozpoczęcie kolejnego roku to także czas, kiedy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z tych, które powinniśmy sporządzić obowiązkowo, jest rozliczenie PIT.
Syndicate content