Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

PRacownik

Agencja pracy tymczasowej jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających pracy sezonowej czy też dorywczej

pracownicy w biurze
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliżają się wakacje, więc także szansa podjęcia sezonowej pracy. Mnóstwo ludzi właśnie z takich możliwości bardzo ochoczo korzystają. W głównej mierze wykorzystują z czasu wolnego od szkoły, by sobie zarobić.

Strategie administrowania w biznesie rodem z informatyki

zarządzanie przedsiębiorstwem
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczową kwestią w życiu firmy jest dobre zarządzanie. Metod na to jest wiele. Nieraz o doborze rozsądza usposobienie właściciela biznesu. W poniższym tekście pragnąłbym pokazać jedną z wielu metod zarządzania.

Sprawdzanie kandydata na współpracownika w spółce

Praca
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało wzór nowelizacji, jaki ma obejmować transformacji dotyczące umowy o pracę zawartej na okres tymczasowy. Podpisywanie umowy na próbę jest komfortowe przede wszystkim dla pracodawcy, który jest w stanie zweryfikować zdatność pretendenta do późniejszej profesji, lecz również dla pracownika. On również będzie miał możliwość dostrzec, czy wykonywane zadania mu odpowiadają i postanowić, czy pragnie być zatrudniony właśnie w owej firmie. Sprawdzanie kandydata na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa ma możliwość być podpisana na maksymalnie 3 miesiące. Jeśli pracodawca potrzebuje, jest w stanie ten czas skrócić, ale nie przeciągnąć.

Druk wizytówek

wizytówki klasyczne
Autor: Dennis Yang
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko wyimaginować sobie bez nich prowadzony z pomyślnością biznes, a jeszcze trudniej odgadnąć fakt, że wielu przedsiębiorców rezygnuje z posiadania indywidualnych wizytówek.

W jakim stopniu istotne mogą być materiały i urządzania biurowe.

materiały biurowe
Źródło: pixabay.com
W każdej spółce niezbędne są właściwe materiały i sprzęty biurowe. Do głównych rzeczy, które muszą znajdować się w biurze, należy oczywiście komputer, z wszelkimi niezbędnymi programami oraz telefon czy również urządzenie drukujące. W współczesnych czasach coraz mniej spraw można załatwić przy pomocy tradycyjnych metod. Sieć internetowa jest tak powszechnym narzędziem wykorzystywanym niemal wszędzie, iż znacząca część codziennych obowiązków w biurze jest załatwiana za pomocą komunikacji elektronicznej.

Atuty outsourcingu

outsorcing it
Autor: Joe The Goat Farmer
Źródło: http://www.flickr.com
Outsourcing wywodzi się od dwóch słów angielskich: outside - skierowany na zewnątrz jak też resourse - dostępne środki. W języku biznesu złączenie tych dwóch słów znaczy wychodzenie na zewnątrz z kłopotami firmy - konkretnie zlecanie niektórych prac zewnętrznym wykonawcom.

Czasem najlepszy pracownik także musi być sprawdzany. Taką politykę prowadzą niektóre firmy. Jest legalna, ale należy robić to jawnie

monitorowanie pracowników
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Nikt chyba nie lubi kiedy jest obserwowany. Sporo ludzi to najzwyczajniej w świecie krępuje. Na co dzień jednakże wciąż jesteśmy pod obserwacją i sami zresztą to czynimy. Wystarczy wyjść w miasto, ludzie na siebie patrzą, z zainteresowaniem lub nie, ale także definiujemy daną osobę po ubraniu czy zachowaniu. To zwyczajna sytuacja, więc nie ma co nadmiernie się tym przejmować. Problem się pojawia, kiedy monitoring znajduje się w miejscu pracy. Wiele osób głośno się przeciwko temu wypowiada, lecz pracodawca ma tego typu prawo, z tym że musi o tym fakcie powiadomić pracowników.

Jakie szkolenia muszą zostać w dzisiejszych czasach koniecznie przeprowadzone w zakładzie pracy?

szkolenia bhp
Autor: STILL
Źródło: TILL
Każdy profesjonalny pracodawca wie, że zachowanie właściwych kanonów bezpieczeństwa w firmie jest jego głównym celem. Zatrudnieni pracownicy są bowiem ochraniani przez specyficzne przepisy prawne, które zapewniają im troskę o zdrowie i życie w toku realizowania obowiązków w pracy. W związku z takim stanem rzeczy we wszelkich warsztatach pracowniczych muszą zostać zrealizowane dedykowane szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Niestety dużo pracodawców zapomina o tym niebywale ważnym aspekcie, co ewidentnie jest godne potępienia.

Imprezy firmowe, które będą przygotowane na rzeczywiście wysokim poziomie

impreza firmowa
Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej bez wyjątku renomowanej firmie, w jakiej co pewien czas obowiązkiem będzie przygotowywanie imprez firmowych powinna zostać wyznaczona osoba, która tym właśnie zadaniem się będzie zajmować. Wyłącznie albowiem wówczas, jeżeli będzie opiekować się tym zadaniem człowiek kompetentny można będzie spodziewać, że wszystko przebiegnie perfekcyjnie. Tym bardziej jest to natomiast ważne, jeśli na imprezy pracownicze zaprosi się gości zagranicznych lub wtedy, kiedy chce się zyskać przyszłych współpracowników.

W jakim zakresie może różnić się pracownik tymczasowy od specjalisty? Jak szukają oni pracy?

praca dla informatyków
Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma prawdopodobnie osoby, która nigdy nie rozglądałaby się za konkretną pracą. Nawet nie mówimy o tym, iż jest konieczna do życia, bo przede wszystkim praca nadaje sens życiu każdej osobie.
Syndicate content