Skip navigation.
Home
pielęgnacja zwierząt i zabawa dla całej rodziny

slider

PRacownik

Agencja pracy tymczasowej jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających pracy sezonowej czy też dorywczej

pracownicy w biurze
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliżają się wakacje, zatem również alternatywa podjęcia doraźnej pracy. Mnóstwo ludzi właśnie z takich możliwości bardzo ochoczo korzystają. Głównie wykorzystują z dni wolnych od szkoły, by sobie zarobić.

Strategie administrowania w biznesie rodem z informatyki

zarządzanie przedsiębiorstwem
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczową kwestią w życiu firmy jest dobre zarządzanie. Metod na to jest wiele. Nieraz o doborze rozsądza usposobienie właściciela biznesu. W poniższym tekście pragnąłbym pokazać jedną z wielu metod zarządzania.

Sprawdzanie kandydata na współpracownika w spółce

Praca
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt nowelizacji, jaki ma zawierać przeistoczenia dotyczące umowy o pracę zawartej na okres próbny. Podpisanie umowy na próbę jest użyteczne przede wszystkim dla chlebodawcy, który jest w stanie zweryfikować użyteczność kandydata do późniejszej pracy, ale również dla pracownika. On również będzie miał możliwość zobaczyć, czy pełnione zadania mu odpowiadają i postanowić, czy pragnie być zatrudniony właśnie w tej jednostce. Testowanie pretendenta na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa może być podpisana na maksymalnie 3 miesiące. Jeżeli pracodawca potrzebuje, jest w stanie ten czas skrócić, ale nie przeciągnąć.

Druk wizytówek

wizytówki klasyczne
Autor: Dennis Yang
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko wyimaginować sobie bez nich prowadzony z pomyślnością biznes, a jeszcze trudniej odgadnąć fakt, że wielu przedsiębiorców rezygnuje z posiadania indywidualnych wizytówek.

W jakim stopniu istotne mogą być materiały i urządzania biurowe.

materiały biurowe
Źródło: pixabay.com
W każdej firmie potrzebne są odpowiednie materiały i narzędzia biurowe. Do głównych rzeczy, które muszą znajdować się w biurze, należy oczywiście sprzęt komputerowy, z wszystkimi koniecznymi programami oraz telefon jak również urządzenie drukujące. W współczesnych czasach coraz mniejszą liczbę spraw załatwia się za pomocą tradycyjnych metod. Sieć www jest tak popularnym narzędziem wykorzystywanym nieomal wszędzie, że znaczna część codziennych obowiązków w biurze jest załatwiana przy pomocy komunikacji elektronicznej.

Atuty outsourcingu

outsorcing it
Autor: Joe The Goat Farmer
Źródło: http://www.flickr.com
Outsourcing pochodzi od dwóch wyrazów angielskich: outside - skierowany na zewnątrz jak też resourse - dostępne środki. W języku biznesu złączenie tych dwóch terminów oznacza wychodzenie na zewnątrz z problemami firmy - dokładnie zlecanie pewnych prac wykonawcom z zewnątrz.

Czasem najlepszy pracownik także musi być sprawdzany. Taką politykę prowadzą niektóre firmy. Jest legalna, ale należy robić to jawnie

monitorowanie pracowników
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Nikt chyba nie lubi kiedy jest obserwowany. Sporo ludzi to najzwyczajniej w świecie krępuje. Na co dzień jednakże wciąż jesteśmy pod obserwacją i sami zresztą to czynimy. Wystarczy wyjść w miasto, ludzie na siebie patrzą, z zainteresowaniem lub nie, ale także definiujemy daną osobę po ubraniu czy zachowaniu. To zwyczajna sytuacja, więc nie ma co nadmiernie się tym przejmować. Problem się pojawia, kiedy monitoring znajduje się w miejscu pracy. Wiele osób głośno się przeciwko temu wypowiada, lecz pracodawca ma tego typu prawo, z tym że musi o tym fakcie powiadomić pracowników.

Jakie szkolenia muszą zostać w dzisiejszych czasach koniecznie przeprowadzone w zakładzie pracy?

szkolenia bhp
Autor: STILL
Źródło: TILL
Każdy profesjonalny pracodawca wie, że zachowanie właściwych kanonów bezpieczeństwa w firmie jest jego głównym celem. Zatrudnieni pracownicy są bowiem ochraniani przez specyficzne przepisy prawne, które zapewniają im troskę o zdrowie i życie w toku realizowania obowiązków w pracy. W związku z takim stanem rzeczy we wszelkich warsztatach pracowniczych muszą zostać zrealizowane dedykowane szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Niestety dużo pracodawców zapomina o tym niebywale ważnym aspekcie, co ewidentnie jest godne potępienia.

Imprezy firmowe, które będą przygotowane na rzeczywiście wysokim poziomie

impreza firmowa
Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej bez wyjątku prestiżowej spółce, w jakiej co pewien okres czasu zwyczajem pozostaje przygotowanie imprez pracowniczych powinna pozostać wyznaczona osoba, która tym właśnie zajęciem się będzie zajmować. Wyłącznie albowiem wówczas, jeśli będzie opiekować się tym wydarzeniem człowiek kompetentny da się spodziewać, iż całość będzie przebiegać doskonale. Szczególnie jest to natomiast ważne, jeżeli na imprezy pracownicze zaprasza się gości z zagranicy albo wtedy, podczas gdy chce się pozyskać potencjalnych współpracowników.

W jakim zakresie może różnić się pracownik tymczasowy od specjalisty? Jak szukają oni pracy?

praca dla informatyków
Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma prawdopodobnie osoby, która nigdy nie patrzyłaby za konkretną pracą. Nawet nie mówimy o tym, iż jest niezbędna do życia, gdyż przede wszystkim praca daje sens życiu każdemu.
Syndicate content